1. listopad – DEN SUSHI

20. Říjen 2016 Informace

Máte rádi sushi? Pak s námi rozhodně nezapomeňte slavit!

Datum 1. 11. se v Japonsku (a nejen tam) traduje jako DEN SUSHI, tedy den, kdy se oslavuje, chválí, připravuje a především konzumuje nejtradičnější japonský pokrm, který dobil celý svět.

Něco z historie

V roce 1961 členové japonského sushi cechu rozhodli, že by bylo vhodné vyčlenit jeden den v roce k vyzdvižení věhlasného umění přípravy sushi. Podzimní datum se hodilo proto, že je to období, které Japonci spojují s úrodou, potravou, stravováním a chutí k jídlu.  Podzim je navíc ideální termín pro výlov ryb, které jsou právě v nejlepší kondici a plné tuku.

A proč zrovna 1. listopad?

V Japonsku se dlouhá léta hraje populární divadelní kabuki hra, která vznikla na základě velmi zajímavého příběhu: Ve 12. století, během občanské války, byl známý samuraj Koremori Taira poražen a utekl z boje. Doputoval do malé vesnice a začal pracovat v sushi restauraci. Tam poznal krásnou dceru majitele a, co byste řekli, zamiloval se do ní. Rozhodl se vzdát svého života bojovníka a stal se kuchařem. Díky svatbě převzal celou restauraci a pojmenoval ji SUSHIYA no YASUKE, což se mělo stát právě 1. 11. 1180.  Kromě toho, v Japonsku jsou číslice vždy velmi důležité pro jakékoliv rozhodnutí – a datum 1. 11. 1180 mělo být zárukou zdárného chodu restaurace.

Oslavte Den sushi s námi!

Využijte zvýhodněné nabídky a objednejte si v týdnu od 31. 10. do 6. 11. dárkový set na přípravu sushi za akční cenu 397 Kč. Sushi set je skvělým tipem na dárek pro všechny, kdo s přípravou sushi začínaji.

 

Sushi set

 

Recepty