Japonsko v Čechách

13. Květen 2014 Informace

Susi.cz uvádí: Rozhovor s paní Věrou Trčkovou, majitelkou projektu Japonsko v Čechách.

Kdy a proč vůbec vznikl Váš projekt Japonsko v Čechách?

Projekt Japonsko v Čechách vznikl v roce 2009. Již téměř 15 let s manželem navštěvujeme Japonsko a tuto krásnou zemi jsme si zamilovali.Jelikož Japonsko má starou a krásnou kulturní minulost, rozhodli jsme se prostřednictvím dovozu japonských starožitností tuto kulturu přiblížit lidem, kteří se o Japonsko již zajímají , ale i těm, kterým se japonské starožitnosti pouze líbí. Dvakrát do roka létáme do Japonska, kde tyto starožitnosti osobně vybíráme. Součástí projektu jsou i články o japonské kultuře, tradicích a japonských starožitnostech.

Vaše webové stránky www.japonsko-v-cechach.cz slouží zároveň jako internetový obchod. Z čeho mohou vaši zákazníci vybírat?

Náš eshop se zaměřuje čistě na japonské starožitnosti. Můžete u nás tedy objevit skutečně unikátní kousky z japonské keramiky, svitkových obrazů, čajových konvic, váz, dekorativních předmětů ze dřeva a kovu, nádob na saké, tradičních japonských hraček, textilií, japonských vějířů, kamínek Hibači, nádob k aranžmá Ikebany, drobného nábytku a bytových doplňků.

Na jaké novinky se mohou vaši zákazníci v nejbližší době těšit?

Právě teď je na stránkách uvedena zbrusu nová kolekce, která zahrnuje novou keramiku, vějíře a další zajímavé starožitnosti.

japonsko_v_cechach_3

japonsko_v_cechach_1

japonsko_v_cechach_2

Recepty