Orientální keramika a nádobí

7. Květen 2014 Informace

Už jste zabrousili do našeho nákupního patra Keramika a nádobí?

Pokud jste opravdovým fandou japonské kuchyně, nějaký pěkný originální kousek by ve vaší kuchyni neměl chybět – vždyť bez typické keramiky se neobejde žádná japonská domácnost!

karafa

Porcelán a keramika je pro Japonsko již odpradávna důležitým vývozním artiklem, na evropském trhu se objevuje už od 16. století. Nesmazatelný vliv na japonské umění vůbec měla z historického pohledu bezesporu Čína, která na vás tak nesmazatelně dýchne z každého originálního kousku. Ať už se jedná o výrobky určené k čajovým obřadům či o keramiku pro každodenní využití, vznešenost japonského nádobí je vysoce ceněna po celá staletí.

miska

A z čeho tedy například vybírat? K servírování suši doporučujeme tradiční a designově vyvedené tácy. Udon či nudle budou bezkonkurenčně nejchutnější v pěkné japonské misce, jejichž nabídku máme opravdu širokou. Ať už plánujete překvapit hosty typickým čajovým obřadem, nebo si jen chcete řádně vychutnat kvalitní sypaný čaj, neměli byste si opomenout pořídit orientální konvici a čajové hrnky. A jídelní hůlky? Ty snad ani nemusíme zmiňovat, ty prostě musíte mít!

konvice

Recepty